Paskelbta

Apie Google treniruotes, sertifikatus ir Digital Academy

O žinot, šiandien nebus jokios didaktikos, jokio istorijos moralo ir jokių ypatingų nuotykių.

Jau senokai ruošiausi brūkštelėti apie tai, kodėl ir kaip atsirado Digital Academy ir kas, po galais, mes esame. Parašysiu dabar, nes visai neseniai grįžom iš Varšuvos, kur buvo kasmetinis sertifikuotų Google trenerių susitikimas, ir jei neparašysiu dabar, turėsiu laukti dar metus, kol atsiras nauja proga.

Beveik visa sertifikuotų Google trenerių komanda šiemet.
Beveik visa sertifikuotų Google trenerių komanda šiemet.

Pradžia

Taigi buvo šaltokas 2012 metų lapkritis. Žvarbus Šiaurys švilpavo už ofiso langų, o nosis ir gerklė džiūvo nuo įjungto kondicionieriaus. Aš sėdėjau ir planavau eilinę kliento reklaminę kampaniją Delfi ir jau po truputį graužiausi, kad šiame darbe būsiu per toli nuėjusi nuo AdWords ir pradėjusi daryti  tuo, kuo nelabai tikėjau. Pasitikrinusi pašto dėžutę, radau keistą laišką: esu kviečiama į Ciurichą, į Google Certified Trainers atranką.

Iš Lietuvos į Ciurichą vykome keturiese: Domas, Aurimas, Rytis ir aš (Romualdas ir Mantas sertifikavosi kiek vėliau, kartu su antrąja GCT „vada“). Ten susitikome su kitais kandidatais iš Bulgarijos, Kroatijos, Estijos, Latvijos ir Slovėnijos, ten išsiaiškinome, kas yra „sertifikuotas Google treneris“:

Sertifikuoti Google treneriai gali kvalifikuotai teikti informaciją ir mokyti naudotis AdWords, Analytics ir kitais Google produktais. Jie yra savo srities ekspertai, turintys teorinį pasiruošimą, siūlantys praktinius užsiėmimus bei turintys pakankamai patirties, kad galėtų mokyti kitas agentūras ir asmenis. Treneriai dirbs su įvairiomis Google komandomis, ruoš medžiagą mokymams, blablabla.

O tada prasidėjo pusantros dienos pragaras 🙂 Paprastutė pirmoji užduotis buvo 5 minučių prisistatymas, kurio metu buvau per plauką nuo alpimo, pamiršau, kaip angliškai bus „reklama“, painiojausi kiekviename sakinyje. Toliau buvo įvairiausios užduotys, kuriose reikėjo ne tik žinoti, apie kokius produktus ten eina šneka, bet ir apie juos KALBĖTI VIEŠAI. PRIEŠ VISUS. Google atstovai sėdėjo kampe rūsčiomis išraiškomis ir situaciją darė dar sunkiau pakeliamą. Berniokams sekėsi daug geriau, jie nelabai stresavo, bet aš tai gal kokius 3 kartus buvau beišeinanti namo, kad ir pėsčiomis 🙂

paradas
Vienintelė paguoda tame nelemtame Ciuriche buvo zoologijos sodas ir kas šeštadienį jame vykstantis pingvinų paradas 🙂

Atsikankinę „pratybose“, dar turėjome 2 savaites laukti rezultatų, tai kai sulaukiau skambučio ir patvirtinimo, kad pavyko, iš džiaugsmo pasidarė silpna. Tada supratau, kad kartu su Google Certified Trainer pavadinimu, gavau dar ir kelioliką bendraminčių, nerealios patirties ir didesnę savivertę. Tiesa, neturėjau supratimo, kas bus toliau.

O toliau buvo Domas ir jo nesibaigiančios idėjos. Jo mintis buvo ir Digital Academy, juolab kad jau kurį laiką jis ir Romualdas vedė mokymus, žinojo, kas ir kaip vyksta. Taigi keli susibėgimai, kažkiek diskusijų, pirmieji bandymai su prezentacijomis, ir štai. Turim valdovą Tadą, puikias ir rūpestingas Eglę ir Rūtą, vis naujai ateinančius lektorius, padedančius tvarkytis su mokymais, kuriuose mums patiems reikia sudalyvauti ir pasimokyti. Nerealu turėti tokius kolegas.

Turime Digital Academy. Visi esame pernelyg skirtingi, kad vadintumės gerais draugais, bet visi esame bendraminčiai ir bendražygiai (kaip banaliai tai beskambėtų), kai kalba pasisuka apie interneto rinkodarą, Google produktus ir mokymą. Kiekvienas turime savo sritį, į kurią esam prasiskėlę galvas: Google AdWords paieškos kampanijos, Google Analytics, Tag Manager, pakartotinė rinkodara, video reklama ir t.t.

Per tuos dvejus su trupučiu metus buvo visko (tai rašydama supratau, kad kažkoks gimtadieninis įrašas čia išeina), bet mes augam, keičiamės ir tobulėjam. Jaučiame tai patys ir tikimės, kad jūs irgi tą matote. Nuolat vieni iš kitų mokomės ir stengiamės, kad būtų kuo mažiau klausimų, į kuriuos negalėtume atsakyti iš karto. Mokam dirbti, mokam linksmintis ir linksminti. Aš galvoju, kad esam visai kūl.

Digital Academy
Vieni iš pirmųjų oficialių Digital Academy mokymų

Nežinia, kaip bus toliau, bet darysim viską, kad ši idėja gyvuotų, o mūsų veikla būtų ir naudinga, ir smagi. Bent jau aš tai žiauriai džiaugiuosi šita komanda.

Seilėtas įrašas išėjo, bet kartais juk ir tokių reikia, taip?

Susitiksime mokymuose? Greitai?