Paskelbta

Trumpa istorija apie remarketingą paieškai, arba kaip Jonas privertė mane šuns guolį nusipirkti

Paieškos skelbimų pakartotinės rinkodaros sąrašai (liaudyje vadinami Remarketing Lists for Search Ads, o gudresnių trumpinami RLSA) prieš gerus porą metų sudrebino daugybės AdWords vartotojų mintis, strategijas, o jautresnių – ir širdis.

Iš tiesų, rinkdamiesi prekę ar paslaugą, naudojamės vis daugiau informacijos šaltinių, o koks šaltinis yra vienas iš dažniausių? Google paieška! O ką daro RLSA? Sugaudo tinklapio lankytojus, juos sudėlioja į remarketingo kibirėlius, o tada jiems pritaiko reklamą Google paieškoje.

Pavyzdys. Tarkime, toks Jonas turi e-parduotuvę, kurioje pardavinėja prekes gyvūnams. Aš esu Milda ir noriu nupirkti naują guolį savo šunėkams, nes mano chuliganai sugebėjo saviškį apgraužti, o kai nebuvau namie, dar įsigudrino atsidaryti virtuvės stalčių, iš jo išsitraukti miltų, susinešti tuos miltus į guolį, apterlioti jį taip, kad parėjus namo žagtelėjau. O dar jie… Na, nesvarbu: nebekyla rankos plauti tą guolį, noriu nupirkti naują. Ką aš darau? Einu į Google paiešką ir vedu kažką panašaus į:
Šuns guolis
Guoliai šunims
Šunų guoliai akcija

Spaudau rezultatus, lyginu kainas. Apsilankau 15 svetainių, jų tarpe ir Jono e-parduotuvėje, randu kelis variantus, vieną įsidedu į krepšelį, bet tada pažiūriu į laikrodį ir suprantu, kad vėluoju į kiną. Išbėgu, o šunys tuo metu vietoj guolio pūpso ant sofos. Grįžtu prie šio klausimo kitą dieną. Spėkit, ar prisimenu, kaip vadinosi to Jono e-parduotuvė, kurioje įsimečiau prekę į krepšelį? Aišku, kad ne. Vedu panašius raktinius žodžius kaip ir vakar, o rezultatuose pamatau skelbimą:

awwords-rsla

Valio! Jonas, senas šelmis, atsirado pirmoje Google rezultatų vietoje, primena man, kad įsimečiau prekę į krepšelį, ir dar papildomai siūlo 20% nuolaidą!
Štai ką gali RLSA. Pagal tai, ką lankytojas nuveikė svetainėje, jį galima pagauti toliau naršantį Google paieškoje. Jam galima pasiūlyti kitokius skelbimų tekstus. Galima skelbimus rodyti aukštesnėje pozicijoje. Galima jam pritaikyti nuolaidas. RLSA yra galingas įrankis, todėl išmokti jį pritaikyti – tikrai verta.
Trumpai primenu kelis dalykus, kuriuos būtina žinoti leidžiant RLSA kampanijas:

  1. Raktiniai žodžiai RLSA kampanijose turi būti susiję su puslapio, kuriame lankytojas gavo slapuką, turiniu. Tai reiškia, kad jeigu per RLSA planuojate televizoriaus pirkėjui bandyti įsiūlyti sportbačius, geriau neverta gaišti laiko, nes nepavyks.
  2. Norint paleisti RLSA skelbimus konkrečiam remarketingo sąrašui, reikia sulaukti, kol į jį subyrės bent 1000 slapukų. Taip, tai kartais užtrunka, ypač jei norite labai grynos ir nišinės auditorijos. Primenu, kad įprastinei remarketingo kampanijai Google vaizdinės reklamos tinkle (GDN) užtenka 100 slapukų.
  3. RLSA skelbimams galima kurti tiek atskirą kampaniją, tiek integruoti juos į esamas kampanijas, tiesiog sudedant juos į atskirą skelbimų grupę.
  4. Maksimalus RLSA slapukų galiojimo laikas – “tik” 180 dienų (įprastinio remarketingo slapukai galioja iki 540 dienų).

Teoriniai dalykai apie RLSA naudą ir žalą (palaukit, kokia dar žala, čia juk ne rūkymas) apžvelgti oficialiame Google AdWords žinyne lietuvių ir anglų kalbomis. Jeigu kyla klausimų, Digital Academy kompanija mielai į juos atsakys, jūs tik kreipkitės. 🙂